SKIVO HISTORIE

Historie Skivo vosků, respektive vosků na lyže z firmy Druchema začíná někdy v 60. letech minulého století. Tehdy družstvo vyrábělo dehtové vosky. Po nich pak typicky voněly lyžárny a celé horské chaty.
Přelomovým rokem se stal rok 1979, kdy se potkali pan Hruška, mimořádný odborník na vosky – voskář (v té době již měl za sebou řadu autokosmetiky Tempo, leštící přípravky na parkety a podlahy) – nikdy nestál na lyžích a pan Henych, několikanásobný mistr republiky a stříbrný medailista z mistrovství světa – nikdy nebyl v chemické laboratoři.
Hledal se systém vývoje, způsoby předávání informací mezi nelyžařem a chemikem na straně jedné a lyžařem bez chemických znalostí na straně druhé, porovnávaly se fyzikální vlastnosti konkurenčních vosků. V další sezóně již k této dvojici přistoupila celá skupina z Dukly Liberec – 15 aktivních závodníků, reprezentantů (např. František Šimon, Jiří Beran, Milan Jarý a další) a v rámci tréninků této skupiny byly připraveny během dvou následujících sezón ucelené řady vosků na různé druhy sněhu a různé teploty.
Vosky Skivo se na dlouhou dobu staly nejvýznamnější značkou na českém a slovenském trhu.
A dnes? Druchema pokračuje - se změnou technologií a použitých materiálů na lyže bylo nutné upravit receptury a vyvíjet nové druhy vosků a doplňků ( např. vosky na snowboard, kartáče, utěrky). Do týmu přibyli další odborníci a profesionálové z oboru.
Např. ve spolupráci s reprezentačním družstvem skokanů byl připraven a již uveden na trh vosk Skivo Ski Jumping, základový vosk pro keramické nájezdové plochy.
Značka Skivo je jednou z prioritních výrobních řad a věříme, že se máme na co těšit i v dalších letech.